Слободен софтвер превземање, над 150.000 софтвер бесплатно симнување


RemoteZilla Lite 2.1.1.0 Build 200910

Да вашиот персонал за поддршка далечински помогне на компјутер било каде

RemoteZilla Лајт

  • Верзија :2.1.1.0 Build 200910
  • Датум на додавање :11/12/2011 9:11:33 AM
  • Лиценца :Shareware
  • Цена :$245
  • Вкупно преземања :4634
  • Минатата недела преземања :3
  • Оперативен систем :Windows 7/Vista/2003/XP/2000/2008

Издавач опис (Show Original)

RemoteZilla Лајт RemoteZilla е еднократно купување која ти овозможува вашиот персонал за поддршка далечински помогне на компјутер било каде на интернет, од друг компјутер било каде на интернет преку firewalls во помалку од 5 секунди, без конфигурација. Работа попаметни, обезбеди целосна поддршка од далечина Help Desk услуги, трансфер на фајлови, Чет, ре-подигање и авто-повторно и контрола на далечинскиот управувач систем во реално време, без претходно инсталирање на софтвер на оддалечен компјутер дури и во "Safe Mode" карактеристики * RemoteZilla работи на своја Microsoft Windows 7/Vista/2008/2003/XP/2000 десктоп компјутери и користи директна точка-до-точка комуникации инициран од страна на оддалечен компјутер за да се поврзете директно на компјутерот на Вашата поддршка техничар е. Нема 3 партија услуги кои се вклучени за да ги задржат целосна контрола на услугата, како и трошоци. Бидејќи не постојат 3 страни, никогаш не зголемување на трошоците и не се периодични надоместоци, надоместоци или неочекувани прекини одржување .* пристап Одреди алат кој поддржува неограничен број на алатки * Ултра мал преземете големината на датотеката .* Рестартирајте на далечинскиот управувач компјутер во SAFEMODE со мрежи и авто-повторно .* Windows администраторски права не се задолжителни. Автор е на книгите дури и ако на далечинскиот управувач корисникот е најавен за да Windows со "гости" сметка без привилегии да креирате папки или пишуваат на регистарот .* Dual-компатибилен, има вградена поддршка за гледачот на владата и повторувач на владата операција .* Вграден -Во исклучување проект / Билет Број Прашај (овозможува и техничар и клиентите за да се поврзете со повторувач преку firewalls тие не ја контролира) * Вградена real-време за разговор .* вграден во мулти-датотека и директориум Трансфер .* сигнали далечински клиент ако датотеките се пренесуваат .* автоматски и рачни Fit-на-работната површина на екранот Скалирање .* Факултативна 40/56/128 малку end-to-end Data Encryption тек безбедност .* Привремена авто-инсталација на барање со едноставно кликнување линк на веб, е-мејл врска или приврзаност или од дискот без корисник конфигурација бара .* И повеќе

Изјава

Please be aware that downloadbee do not supply any crack, patches, serial numbers or keygen for RemoteZilla Лајт ,and please consult directly with program authors for any problem with RemoteZilla Лајт .

Ниво на корисникот

RemoteZilla Лајт
*****
Rating 0

Ги споделите со вашите пријатели

Del.icio.us Live Share on Twitter Google Myspace Facebook

Нова