Слободен софтвер превземање, над 150.000 софтвер бесплатно симнување


Photo Fiend 1.3

Печатење фотографии програма која ви овозможува да печатите фотографии на начинот на кој сакате.

Фото демон

  • Верзија :1.3
  • Датум на додавање :11/12/2011 4:35:03 AM
  • Лиценца :Shareware
  • Цена :$10
  • Вкупно преземања :151
  • Минатата недела преземања :2
  • Оперативен систем :Windows XP/2000/98/Me/NT

Издавач опис (Show Original)

Фото демон Добредојдовте Фото демон, на лесен за употреба печатење фотографии програма која ви овозможува да печатите фотографии на начинот на кој сакате. Можете да поставите колку слики што сакате на страната, се мешаат различни слики на истата страница, место и големина ги како ви се допаѓа, и употреба Едитор Фото демон да ги направи изгледа само начинот на кој сакате да. Ако вашиот дигитален фото апарат софтвер користи неслободен формат, за да пристапите до своите фотографии, ќе треба да го копирате фотографии на вашиот хард диск, така Фото демон да им пристапите. Само за сите камера софтвер ќе ви овозможи да преместување или копирање на слики на хард дискот. Фото демон има два прозорци, неговите стандардни поглед е формата на страната, со сликички на фотографиите покажува точно каде што ќе бидат печатени на фото хартија. Нејзините Едитор прозорецот ви овозможува да промените некои од слики во изгледот видите. Фото демон само ќе се кандидира за 30 дена без регистрација. Кога ќе ја стартувате Фото демон, тоа ја претставува својата распоред видите, што укажува на страница да се печатат, полн со точки линии покажува хартија маргините. Можете да ги користите дефиниција распределба мени команди за да го пополнат страница со слики на иста големина, или да додадете слики индивидуално, во зависност од ви се допаѓа. Како да додадете поединечни фотографии на изгледот страница, можете да го користите глувчето за да ги повлечете било каде на страницата, и употреба на Клон мени команда за да додадете уште една копија од истата слика. Можете исто така да ја намалите големината или ротирајте фотографии на страната. Можете да ги зачувате на изгледот на датотека, да се веднаш отворен и печати повторно подоцна. Ако треба да ги уредувате еден од фотографии на изгледот Види го демон е, лево кликнете на неа за да ја изберете, тогаш употребата на Фото Измени мени команда за да го отворите со слика уредник. Таму, може да се приспособи на бои, осветленост, контраст, сатурација, и остри или замаглување на сликата. Можете исто така да го исечете, отстрани червеноперка, и големината него. Фото демон се отвора и отпечатоци фото фајлови на многу видови.

Изјава

Please be aware that downloadbee do not supply any crack, patches, serial numbers or keygen for Фото демон ,and please consult directly with program authors for any problem with Фото демон .

Ниво на корисникот

Фото демон
*****
Rating 0

Ги споделите со вашите пријатели

Del.icio.us Live Share on Twitter Google Myspace Facebook

Нова