Слободен софтвер превземање, над 150.000 софтвер бесплатно симнување


Spin It Again 2.5 b46

Ова алатки лесно да снимате вашиот стар винил плочи и касети на CD.

Спин повторно

  • Верзија :2.5 b46
  • Датум на додавање :11/11/2011 6:06:26 PM
  • Лиценца :Shareware
  • Цена :$34.95
  • Вкупно преземања :184
  • Минатата недела преземања :4
  • Оперативен систем :Windows Vista/XP

Издавач опис (Show Original)

Спин повторно На лесен начин да ги конвертирате вашите LPS и касети за чистење, дигитални снимки. Запомни сите оние "Oldies но добрите? Тие едноставно не прават оние класичните винил LPS и касети на CD. Па, правот од вашиот стар 33 е, 45 е и 78, бидејќи Спин Acoustica е повторно ™ лесно може да регистрира било винил ЛП на CD или касета на ЦД. Не само нашиот софтвер ќе се направи целата снимање и следење на поделба игра процес дете, но тоа исто така ќе драматично чисти вашиот снимки со ослободување на клик и поп рекорд бучава, или со отстранување на Подсвиркват и потпевнувам надвор стари касети. Исто така можете да го снимите вашиот ЛП собирање и касети на вашиот iPod или пренослив MP3 плеер! Па нека вашата музика дојде на живот и спин-It-Повторно ™! Ако имате компјутер со Windows на карта ќе бидете подготвени да ги користат нашиот софтвер! На производот Карактеристики: Поддршка за следење на USB уреди звук! Вид на песна / албум информации за време на снимањето! Автоматски барате песна информации на интернет за помалку пишување! Подобро да ги пратите откривање врз основа на напишале или погледна нагоре информации! Рекорд два пати повеќе! До 13,52 часот во CD квалитет! Нов лесно брзина / стапка adjustor за снимање 78s на 45 вртежи во минута. Способност да се промени обемот на секоја песна! Целосна поддршка Виста! Посветен интерфејс за лесно снимање на вашиот стари касети и евиденцијата. Лесно трансфер винил ЛП на CD или касета на ЦД. Визуелни и аудио волшебници ве води низ снимање на ниво на приспособување, хардвер пигмент, снимање и уредување процес. Автоматско следење откривање и отстранување тишина Алгоритам дели вашите албуми во песни спремни за вашиот iPod, MP3 или CD плеер. Автоматски ги отстранува старите рекорд кликне, се појавува и лента Подсвиркват. Креирај аудио CD и / или да ги конвертирате снимките во MP3, OGG, WMA, и hi-fi WAV датотеки. Рекорд во hi-fi земање мостри стапки и малку длабочини и даде до hi-fi DVD аудио подготвени датотеки, ако сакате и поддржани. (48kHz -> 192 kHz, 24 bit-аудио) се распаднал претходно снимени MP3 песни, WAVs, WMAs или OGGs во повеќе песни или снимање на CD-то.

Изјава

Please be aware that downloadbee do not supply any crack, patches, serial numbers or keygen for Спин повторно ,and please consult directly with program authors for any problem with Спин повторно .

Ниво на корисникот

Спин повторно
*****
Rating 0

Ги споделите со вашите пријатели

Del.icio.us Live Share on Twitter Google Myspace Facebook