Слободен софтвер превземање, над 150.000 софтвер бесплатно симнување

Сите Моторс Нет

154 times downloaded

2011 - Нова верзија 2.4 со полиција топла извршување и elicopter полицијата. Сите Нет Моторс v2.3 е симулатор на 3D тркачки автомобил направен од J & B Софтвер

Судоку загатки

612 times downloaded

А кул апликација која ви овозможува да игра неограничен број на Судоку загатките десно на вашиот компјутер. Вие едноставно треба да притиснете генерираат да ген

Романтиката на Рим за Mac OS X

436 times downloaded

Романтиката на Рим ви дава уште една шанса да го посети легендарниот Римската империја. Љубов и предавство, авантура и опасност ве чекаат во оваа неверојатна ск

Super Mario Power Coins

1032 times downloaded

Dodge што паѓаат пречки како што се класичен лути-карпите, бомби куршуми, американски фудбалски топки и fireballs како што собира пари и Yoshi белези кои се паѓ

Од парк Бејзбол 8 Бесплатни (PC)

380 times downloaded

Од парк Бејзбол 8 е наградуван безбол симулација која освои Metacritic компјутер Игра на годината 2007 и се уште е нивниот 2-ри највисоко рангираните PC игра на

Yamb мобилен

600 times downloaded

Yamb мобилен е популарна генерал игра (yahtzee слично) за уреди со Windows Mobile 5.0 или повисоко. Играта се игра со 5 коцки. Секоја пак се состои од максимум

Super Mario Time Attack

121 times downloaded

Некои Lakitu е киднапиран принцезата Праска, ќе мора да им помогне на Марио работи во однос на времето и ја освести безбедно! Но постојат многу пречки и тешкоти

Оса Solitaire

832 times downloaded

Оса Пасијанс е многу слична на игра со карти Шкорпија Solitaire, кој е во целокупниот семејството на Spider Solitaire игри со карти. Целта на играта Solitaire О

Малку простор Duo

388 times downloaded

Малку простор Duo ​​е загатка со седиште аркадна игра глуми еден необичен пар на хероите - едно девојче и еден мал робот. Тие се најдоа во неволја на еден огром

Картичка за контрола на

431 times downloaded

Картичка за контрола е мал, портабл апликација за броење карти додека играте игри со карти во MS-Windows. Само кликнете на картата, па можете да видите која кар

Нова